Kubek i otwarta książka

Zaopatrzyłam się w tę książkę kiedy podjęłam ostateczną decyzję, że od stycznia będę prowadzić swoją firmę. Chłonęłam wówczas wszelką wiedzę na temat biznesu, – od webinarów, facebookowych wyzwań po literaturę. Wtedy natknęłam się właśnie na tę pozycję, w której to autor obiecuje, że jasnym i przystępnym językiem wyjaśnia zagadnienia finansowe. Po przejrzeniu spisu treści stwierdziłam – biorę!

Trzeba przyznać, że język przekazu rzeczywiście lekki jak na książkę o finansach. Osoba nie mająca nigdy styczności z ekonomią nie powinna mieć większych problemów ze zrozumieniem omawianych tematów. Ja jednak styczność miałam, bo ukończyłam dwuletnią szkołę policealną z zakresu rachunkowości i pozycja ta jedynie usystematyzowała mi nieco posiadaną już wiedzę. Autorzy pokazują mnóstwo przykładów, dzięki czemu oczywiście wiedza łatwiej się przyswaja. Mnie rozjaśniło się kilka kwestii, które na zajęciach były dość oględnie omówione. W dodatku do książki znajduje się przykładowe sprawozdanie finansowe, dzięki któremu można przećwiczyć dany temat na liczbach i wszystko samodzielnie przeanalizować.

Dla kogo jest ta książka?

Pozycja sprawdzi się zapewne w przypadku, kiedy zostałeś managerem w korporacji i dyrektor finansowy omawia z Tobą kwestie finansowe. Ty siedzisz wtedy jak na tureckim kazaniu i wyczekujesz końca, a jeśli jesteś ambitny próbujesz cokolwiek zrozumieć, ale słabo Ci to wychodzi.

Jeśli jesteś licealistą w szkole zawodowej lub słuchaczem szkoły policealnej na kierunku rachunkowość, ta książka z pewnością pomoże Ci w usystematyzowaniu wiedzy z zakresu rachunkowości zarządczej. Dzięki przykładom przytaczanym przez autorów wiele kwestii zapadnie Ci w pamięci na dłużej.

Jesteś studentem i jednym z przedmiotów jest zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie, ale jakoś nie po drodze Ci z rachunkowością – tak, ta książka jest również dla Ciebie.

Dla osób, które potrzebują poszerzyć swoją wiedzę o finansach, ale nigdy nie było im po drodze z cyferkami, a także dla przedsiębiorców, którzy do tej pory prowadzili swoją firmę „na czuja”.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu czujesz, że może wreszcie znalazłeś książkę dzięki, której uda Ci się zrozumieć finanse, to zdecydowanie jest to pozycja dla Ciebie i możesz zamówić ją tutaj. Mam nadzieję, że dzięki przystępnemu językowi tej pozycji z łatwością przyswoisz omawiane zagadnienia i będzie Ci łatwiej zagłębić się w bardziej zaawansowane tematy finansowe.